A nyersanyag, a kötvény, a deviza és a részvénypiac rengeteg stratégiát látott már működésük hosszú évei alatt. A kipróbált stratégiák közül vannak, amelyek időszakosan jól működnek majd használhatatlanná vállnak, és vannak A Klasszikus stratégiák. A klasszikusok már kiállták az időpróbáját, és általában nagyon egyszerűek.
Trendfolytatók.
A trendfolytatásába kétféle módón lehet csatlakozni, vagy korrekcióban vagy kitörésben.
Ilyen egyszerű és mégis milyen nehéz tud lenni a jó beszállási pont megtalálása.Mai írásomban, a „mean reversal” technikát szeretném bemutatni mint potenciálsi beszállási pont, ami nem más mint az árfolyam trend ellen mozog, és extrém szintre megy.
Képzeld el a következőt: napos emelkedő trend van, ahol óráson az árfolyam csökkenő trendben mozog, mozgása rendkívül szét van nyúlva és extrém szintre megy. A kezdő innen shortolja, mert milyen szépen esik, a profi pont az ellenkezőjét csinálja, mert bízik a szintben,és abban hogy egy extrém mozgás után jön a korrekció, majd a trendfolytatás.
Sokan az oscillátorokat használják egy extrém mozgás meghatározására, de ez nem feltétlenül elég jó, mert nincs mellette „szint”. Mások a „Center of Gravity” koncepciót használják, ami az előbb említettek ötvözette. A „Center of Gravity” a piac ritmusát modellezi, azt mutatja, hogy hol távolodott el az árfolyam mozgás a főcsapás iránytól. Természetesen, ez sem csoda indikátor, de h4 idősík felett kifejezetten jól működik.
Az árfolyam mozgást a kék „Center” választja két részre, és ahol nagyon el „Gravitál” ettől, a főcsapás iránytól, azt a piros és zöld vonalak jelzik, ami nem más, mint a BUY és SELL régiók. Ami még nagyon figyelemre méltó, hogy a „Center of Gravity” követi a „piaclelkét” és a zónák dinamikusan változnak.
Például, ha az árfolyam az EUUSD-n lassan lecsorogna, akkor lassan a BUY Zóna is délebbre csúszna. Ha ne talán csak leszúrna egy hírre vagy valami másra, akkor nem változik a zóna, mert trendszerűtlen mozgás volt, nem a „piaclelke” változott.
A következő képek önmagukért beszélnek, és elmondják hol vannak vagy lehetnek a szép piacra lépési zónák. H4-n idősík látható a párokon, valamint egy zóna ahol potenciális beszálló pontok vannak. Ellenben, nem feltétlenül azt mondja el, hogy ott piacra kell lépni, hanem azt hogy érdemes lehet figyelni, mert ott történhet valami. A piacra lépésnek pontjai vannak ÉS módjai, írásom csak a pontokat hivatott bemutatni.
A bemutatott képen az UJ ad lehetőséget, ezen stratégia szerint. Természetesen short oldalon!
Sok sikert a piacon.
Utolsó kommentek